Danuta
Witam czy są w sprzedaży nakładki do tłoczenia oleju i jaka jest cena tej nakładki. Dziękuję
Ania
To były bardzo udane wakacje! dzięki przyjaciółce znalazłam się wśród miłych ludzi w pięknym miejscu. Rodzinna atmosfera, joga, relaks i uśmiech. Wspólne poranki z sokiem. Tak, wiem, jestem nałogowcem... zabrałam wyciskarkę ze sobą. Soki robiły furorę, te owocowe większ…
Radoslaw
Wprawdzie wyciskarkę sana 707 użytkuję od niedawna, ale sprawdziłem na owocach, warzywach i ziołach. Do twardych warzyw dobra. Do miękkich, np.pomidory -tylko po pobraniu środków antydepresyjnych, podobnie z truskawkami. Pokrzywa może być. Sumując do warzyw i owoców mię…

Podziel się swoimi doświadczeniami

Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki soku lub sokowirówki?

1. Dlaczego warto pić świeży sok?

Wyobraź sobie, że zaczynasz dzień od szklanki orzeźwiającego soku albo koktajlu. Nieważne czy wolisz świeżo wyciśnięty sok pity jeszcze w łóżku, czy odżywczy sok warzywny nieco później, dla zapewnienia energii na cały dzień. Ważne, że zaczynasz dzień pełen witalności.
Wyobraź sobie sobotni wieczór z grupą twoich najlepszych przyjaciół, wspólną zabawę, picie wspaniałych egzotycznych koktajli, wykonanych ze świeżo wyciśniętego soku z dodatkiem kropli alkoholu. Bądź pewien, że przyjaciele pokochają Cię jako gospodarza i nie zapomną tego wyjątkowego wieczoru. Kiedy masz odpowiednie narzędzie możesz cieszyć się lepszym smakiem życia. Ponadto robisz wiele dla twojego zdrowia – aby być sprawnym i pełnym energii. Czyż to nie wspaniałe ?
Faktem jest, że Twoje ciało potrzebuje wielu składników odżywczych i dlatego powinieneś mu je dostarczać codziennie w dużych ilościach. W przeciwnym wypadku narażasz się na choroby. Wszyscy znamy to niemiłe uczucie, kiedy jesteśmy chorzy i nie możemy cieszyć się życiem. Dobre zdrowie to podstawa, aby odczuwać radość każdego dnia !
Wyciskając codziennie sok możesz na przykład uzyskać składniki odżywcze z całego ananasa. Czy kiedykolwiek próbowałeś zjadać raz na dzień jednego ananasa przez tydzień? Założę się, że po paru dniach będziesz miał ich dosyć na wiele tygodni, a może i rok. Mówiąc wprost, znaczne łatwiej jest pić sok z owoców niż zjadać je w całości ! Ale nie tylko...badania naukowe wykazują, że picie soków jest również zdrowsze. Dowodem tego są dane zawarte w poniższej tabeli:


SOKOWIROWKA_VS_WYCISKARKA


Jak wykazują przeprowadzone badania spożywanie owoców i warzyw w postaci soku zamiast jedzenia ich w całości znacznie skraca czas trawienia i poprawia wchłanianie. Naszemu organizmowi znacznie łatwiej jest strawić sok i wydobyć z niego korzystne dla zdrowia składniki odżywcze, niż strawić i odzyskać substancje z surowego miąższu owoców i warzyw. Kiedy części owoców zjedzone zostają w całości, to przyswajalność (procent wchłaniania) składników odżywczych w nich zawartych wynosi zaledwie 17%, a czas potrzebny na ten proces sięga aż 3-5 godzin. Oddzielenie włókna (miąższu) i picie samego soku znacznie zwiększa przyswajalność składników odżywczych (do 68%) i przyspiesza proces trawienia do zaledwie 10-15 minut (tak szybko nasz organizm uzyska witaminy z wypitego soku). Twoje ciało dosłownie pracuje jak wyciskarka soków. Kiedy jesz owoce i warzywa Twój organizm trawi je dokonując ekstrakcji zawartych w nich składników odżywczych. Pozostałe po tym procesie niestrawione włókno przemieszczane jest do jelita grubego i usuwane. Wypijając sam sok ułatwiasz Twojemu organizmowi ten proces i umożliwiasz mu większy dostęp do składników odżywczych zawartych w owocu czy warzywie.
Możesz pomyśleć, że uzyskasz ten sam efekt pijąc 100% soki handlowe. Otóż jest tu jednak wielka różnica, niezależnie od tego jak wiele ich wypijesz. Tylko świeży sok jest naprawdę „świeży”, pełen żywych enzymów, które wzmacniają Twoje ciało i których ono potrzebuje. Soki owocowe i warzywne kupowane w kartonach i butelkach przeszły proces pasteryzacji. Wysoka temperatura, w jakim on przebiega niszczy wiele składników odżywczych i witamin.
Niezależnie od tego jak wiele słyszałeś lub czytałeś na temat korzyści płynących z picia „wyciskanych soków”, dopiero kiedy sam zaczniesz je wyciskać i pić poczujesz różnicę. Własne doświadczenie jest najbardziej przekonywującym argumentem !
Wystarczy tylko zacząć wyciskać sok !

2. Zwróć uwagę - sposób wyciskania soku ma ogromny wpływ na jego wartościowość i smak.


SOKOWIROWKA_VS_WYCISKARKA

Sok wyciśnięty z SOKOWIRÓWKI

Sok wyciśnięty z WYCISKARKI

– składa się w większości z wody z bardzo małą zawartością składników odżywczych

- bardzo szybko utlenia się i brązowieje

- ma dużą warstwę piany

- rozwarstwia się na wodę i osad

- wyrzucany miąższ jest nadal mokry (duże straty)
+ jest bogaty w witaminy, enzymy i minerały

+ jest bardziej wartościowy, esencjonalny

+ posiada naturalnie intensywny, jednolity kolor 

+ jest znacznie smaczniejszy i aromatyczniejszy

+ ma cieńszą warstwę piany

+ razem z sokiem wyciskana jest większość składników odżywczych zawartych w owocach i warzywach

miąższ jest suchszy (mniejsze straty) Więcej informacji na temat wyciskarki soków w dziale "Jak wybrać wyciskarkę soku?". Aby zapoznać się ze wszystkimi modelami wyciskarek zapraszamy do naszej oferty.


Powrót do góry