Radoslaw
Wprawdzie wyciskarkę sana 707 użytkuję od niedawna, ale sprawdziłem na owocach, warzywach i ziołach. Do twardych warzyw dobra. Do miękkich, np.pomidory -tylko po pobraniu środków antydepresyjnych, podobnie z truskawkami. Pokrzywa może być. Sumując do warzyw i owoców mię…
Jolanta
Witam i pozdrawiam wszystkich użytkownikow wyciskarek.Ja mam śliczną czerwoną-SANA- jestem b.zadowolona , ale jest jeden szkopuł ,mianowicie odkleiły się częściowo literki z logo,tj, pierwsza "S" i ostatni "a".sterczące końcówki przykleiłam przylepcem g…
Władysław
Jakaś nieobyczajnie twarda marchw rozsadziła stożek do wyciskarki. po czym okazało się, że gdzieś zawieruszyłem kartę gwarancyjną. Pomyślałem, trudno, znajdę poprzez wyszukiwarkę firmę zajmującą się sprzedażą wyciskarek i może uda mi się od niej kupić taki stożek. I tak to…

Podziel się swoimi doświadczeniami

Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki soku lub sokowirówki?

1. Dlaczego warto pić świeży sok?

Wyobraź sobie, że zaczynasz dzień od szklanki orzeźwiającego soku albo koktajlu. Nieważne czy wolisz świeżo wyciśnięty sok pity jeszcze w łóżku, czy odżywczy sok warzywny nieco później, dla zapewnienia energii na cały dzień. Ważne, że zaczynasz dzień pełen witalności.
Wyobraź sobie sobotni wieczór z grupą twoich najlepszych przyjaciół, wspólną zabawę, picie wspaniałych egzotycznych koktajli, wykonanych ze świeżo wyciśniętego soku z dodatkiem kropli alkoholu. Bądź pewien, że przyjaciele pokochają Cię jako gospodarza i nie zapomną tego wyjątkowego wieczoru. Kiedy masz odpowiednie narzędzie możesz cieszyć się lepszym smakiem życia. Ponadto robisz wiele dla twojego zdrowia – aby być sprawnym i pełnym energii. Czyż to nie wspaniałe ?
Faktem jest, że Twoje ciało potrzebuje wielu składników odżywczych i dlatego powinieneś mu je dostarczać codziennie w dużych ilościach. W przeciwnym wypadku narażasz się na choroby. Wszyscy znamy to niemiłe uczucie, kiedy jesteśmy chorzy i nie możemy cieszyć się życiem. Dobre zdrowie to podstawa, aby odczuwać radość każdego dnia !
Wyciskając codziennie sok możesz na przykład uzyskać składniki odżywcze z całego ananasa. Czy kiedykolwiek próbowałeś zjadać raz na dzień jednego ananasa przez tydzień? Założę się, że po paru dniach będziesz miał ich dosyć na wiele tygodni, a może i rok. Mówiąc wprost, znaczne łatwiej jest pić sok z owoców niż zjadać je w całości ! Ale nie tylko...badania naukowe wykazują, że picie soków jest również zdrowsze. Dowodem tego są dane zawarte w poniższej tabeli:


SOKOWIROWKA_VS_WYCISKARKA


Jak wykazują przeprowadzone badania spożywanie owoców i warzyw w postaci soku zamiast jedzenia ich w całości znacznie skraca czas trawienia i poprawia wchłanianie. Naszemu organizmowi znacznie łatwiej jest strawić sok i wydobyć z niego korzystne dla zdrowia składniki odżywcze, niż strawić i odzyskać substancje z surowego miąższu owoców i warzyw. Kiedy części owoców zjedzone zostają w całości, to przyswajalność (procent wchłaniania) składników odżywczych w nich zawartych wynosi zaledwie 17%, a czas potrzebny na ten proces sięga aż 3-5 godzin. Oddzielenie włókna (miąższu) i picie samego soku znacznie zwiększa przyswajalność składników odżywczych (do 68%) i przyspiesza proces trawienia do zaledwie 10-15 minut (tak szybko nasz organizm uzyska witaminy z wypitego soku). Twoje ciało dosłownie pracuje jak wyciskarka soków. Kiedy jesz owoce i warzywa Twój organizm trawi je dokonując ekstrakcji zawartych w nich składników odżywczych. Pozostałe po tym procesie niestrawione włókno przemieszczane jest do jelita grubego i usuwane. Wypijając sam sok ułatwiasz Twojemu organizmowi ten proces i umożliwiasz mu większy dostęp do składników odżywczych zawartych w owocu czy warzywie.
Możesz pomyśleć, że uzyskasz ten sam efekt pijąc 100% soki handlowe. Otóż jest tu jednak wielka różnica, niezależnie od tego jak wiele ich wypijesz. Tylko świeży sok jest naprawdę „świeży”, pełen żywych enzymów, które wzmacniają Twoje ciało i których ono potrzebuje. Soki owocowe i warzywne kupowane w kartonach i butelkach przeszły proces pasteryzacji. Wysoka temperatura, w jakim on przebiega niszczy wiele składników odżywczych i witamin.
Niezależnie od tego jak wiele słyszałeś lub czytałeś na temat korzyści płynących z picia „wyciskanych soków”, dopiero kiedy sam zaczniesz je wyciskać i pić poczujesz różnicę. Własne doświadczenie jest najbardziej przekonywującym argumentem !
Wystarczy tylko zacząć wyciskać sok !

2. Zwróć uwagę - sposób wyciskania soku ma ogromny wpływ na jego wartościowość i smak.


SOKOWIROWKA_VS_WYCISKARKA

Sok wyciśnięty z SOKOWIRÓWKI

Sok wyciśnięty z WYCISKARKI

– składa się w większości z wody z bardzo małą zawartością składników odżywczych

- bardzo szybko utlenia się i brązowieje

- ma dużą warstwę piany

- rozwarstwia się na wodę i osad

- wyrzucany miąższ jest nadal mokry (duże straty)
+ jest bogaty w witaminy, enzymy i minerały

+ jest bardziej wartościowy, esencjonalny

+ posiada naturalnie intensywny, jednolity kolor 

+ jest znacznie smaczniejszy i aromatyczniejszy

+ ma cieńszą warstwę piany

+ razem z sokiem wyciskana jest większość składników odżywczych zawartych w owocach i warzywach

miąższ jest suchszy (mniejsze straty) 



Więcej informacji na temat wyciskarki soków w dziale "Jak wybrać wyciskarkę soku?". Aby zapoznać się ze wszystkimi modelami wyciskarek zapraszamy do naszej oferty.


Powrót do góry