###message

Czy wiesz, że wyciskarka wyciśnie też cebulę, czosnek i ziemniaka?

Czy wiesz, że Twoja wyciskarka potrafi wycisnąć czosnek, a nawet surowe ziemniaki. Pamiętaj tylko, że te soki te są lekarstwem i nie należy ich pić codziennie!

Wyciskarka wyciśnie sok z ziemniaka, cebuli a nawet czosnku

Cebula, czosnek, ziemniaki - używasz ich tylko do gotowania? Wyciskarka zrobi z nich wspaniały sok.

Grypa nie ma szans w tym roku. Wypróbuj soków z dodatkiem cebuli i czosnku, by skutecznie wzmocnić swoją odporność.

Spotykamy coraz więcej fanów soków pomarańczowych, a co z wyciskaniem cebuli? Taki niecodzienny sok ma nieoceniony wpływ na radzenie sobie z różnymi dolegliwościami.

Twoja wyciskarka potrafi wycisnąć czosnek, a nawet surowe ziemniaki. Pamiętaj tylko, że soki te są lekarstwem i nie należy ich pić codziennie!

Sok z surowego ziemniaka obniży ciśnienie i wyeliminuje zmęczenie.

Ziemniaki Wiedziałeś, że surowe ziemniaki są zdrowsze od gotowanych? Zawierają one cenne witaminy i minerały, które niszczone zostają podczas obróbki cieplnej m.in. podczas gotowania. Co więcej nasz organizm nie jest przystosowany do trawienia niektórych zawartych w nich substancji. Dlatego też, aby go nie przeciążać, powinno się je spożywać raz na jakiś czas. Wyciśnięcie przy pomocy swojej wyciskarki zaledwie jednego, surowego ziemniaka tygodniowo i wypicie z niego soku w zupełności wystarczy. Nie ma się czego obawiać, sok ten jest bardzo dobroczynny dla naszego organizmu. Zasada głosi, że przerobienie jakiegoś produktu na sok, ułatwi jego strawienie. Mamy dla ciebie radę! Lepiej zniesiesz nietypowy smak takiego ziemniaczanego soku, jeśli dodasz do niego soku z innych owoców i warzyw – czytaj dalej aby zainspirować się naszymi przepisami.

Nie przesadzaj z sokiem z cebuli

Cebula

Cebula jest prawdziwym lekarstwem. Możesz ją przygotować na 120 różnych sposobów – jednym z nich jest wyciskanie za pomocą wyciskarki. Ale bądź ostrożny - zalecamy nie więcej niż jedną, małą łyżeczkę cebulowego soku dziennie, ponieważ jest on bardzo mocny dla naszych żołądków. Jeśli pijesz sok z cebuli regularnie i w odpowiednich dawkach, obniży on poziom cukru we krwi i ochroni Cię przed rakiem przewodu pokarmowego. Nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca spożywanie cebuli przeciwko miażdżycy tętnic. Dobrze znane są również jej lecznicze właściwości podczas walki z kaszlem i przeziębieniem.

Oczyść krew i jelita ząbkiem czosnku.

Czosnek

Czosnek powinien być jedzony z rozwagą – jest bardzo aromatyczny i ciężkostrawny. Medycyna korzysta z jego dobroczynnych właściwości już od ponad 5000 lat. Czosnek dezynfekuje jelita, chroni przed nowotworami i zmniejsza poziom cholesterolu we krwi. W przypadku czosnku wystarczy dodać tylko jeden ząbek do wyciskarki w trakcie wyciskania zwykłego soku. A jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego oddechu możesz żuć natkę pietruszki.

3 przepisy na zwalczanie zarazków i wirusów

Jeśli jesteś gotów spróbować soków z cebuli, czosnku i ziemniaków, spójrz na przepisy poniżej i poeksperymentuj ze swoją wyciskarką.

Cebula pod przykrywką

Sok z cebuli nie należy do najsmaczniejszych, więc lepiej jak zmieszasz go na przykład z sokiem jabłkowym. Wrzuć ze dwa jabłka do wyciskarki, dodaj pół cebuli, a jeśli sok ciągle Ci nie smakuje, możesz dodać trochę miodu.

Składniki:

  • 2 jabłka
  • ½ cebuli

Sok z cebuli

Bomba witaminowa

Zmniejszony apetyt to jeden z minusów grypy. Z drugiej strony zwiększenie przyjmowanej dawki witamin jest szalenie istotne w przezwyciężeniu choroby. Jeżeli więc nie masz apetytu, przygotuj sobie szklankę soku pełnego wszystkich potrzebnych substancji odżywczych, na przykład zamiast kolacji.

Składniki:

  • 2 kubki pomidorków cherry
  • ząbek czosnku
  • 1 papryka

Lunch w płynie

Pietruszka świetnie pasuje do czosnku – eliminuje jego charakterystyczny aromat. Wypróbuj nasz ulubiony przepis.

Składniki:

  • ziemniak
  • 4 duże marchewki
  • 1 jabłko
  • garść natki pietruszki

A jak Ty zabezpieczasz się przed grypą? Jakie warzywa i owoce łączysz z czosnkiem i cebulą? Podziel się z nami swoimi poradami – opublikuj je na naszej stronie.

Czytaj inne artykuły link

Opublikowany: 25. Marzec 2015