###message

Jak zrobić mleko migdałowe?

Mleko migdałowe to świetna alternatywa mleka krowiego. Jest pyszne - lekko słodkie, aksamitne, a zarazem bardzo zdrowe. Czy wiesz, że zrobisz je przy pomocy praktycznie każdej wyciskarki do soków? Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, ten artykuł pomoże Ci przekonać się, że warto...

 Mleko migdałowe z wyciskarki

Mleko z migdałów jest nie tylko smaczne, ale i pełne witamin i minerałów, między innymi witamin B, D, E, magnezu, fosforu, wapnia, potasu, cynku i żelaza. Poza tym, należy do jednych z najbardziej alkalizujących produktów żywnościowych. Jest ono także zdrowszą i zarazem mniej kaloryczną alternatywą dla mleka krowiego.

Jak wzbogacić smak mleka migdałowego?

Mleko migdałowe smakuje dobrze, choć zyskuje znacznie więcej wyrazistości gdy zastosuje się do niego pewne dodatki. Do propozycji składników podnoszących jego walory smakowe należą, między innymi:
  • ekstrakt waniliowy,
  • miód,
  • cynamon,
  • syrop klonowy,
  • cukier kokosowy,
  • syrop z agawy,
  • kakao.

Oprócz samego mleka, możesz również przygotować koktajl owocowy na bazie mleczka migdałowego, dodając do niego rozmaite owoce, takie jak jagody, maliny, truskawki czy brzoskwinie. Najłatwiej przyrządzić je przy pomocy wyciskarki pionowej (chociaż pozioma też poradzi sobie z tym zadaniem dobrze), gdzie dzięki użyciu zatyczki wylotu soku, możesz mieszać składniki bezpośrednio podczas przygotowania mleka, wewnątrz wyciskarki. Kawałek banana doda słodyczy i poprawi konsystencję koktajlu.

Koktajl bananowo-migdałowy z wyciskarki

Innym, świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie koktajlu na bazie mleka migdałowego i drylowanych daktyli (wystarczy 1 daktyl na szklankę mleka), lub z dodatkiem suszonej laski wanilii.

Jak wykorzystać mleko migdałowe?

Mleko migdałowe znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zazwyczaj używa się mleka krowiego: do przygotowywania wszelkiego rodzaju smoothies, owsianek i kaszek, lub jako składnik do pieczenia ciast. Możesz go nawet używać jako dodatek do kawy, zamiast tradycyjnego mleka!

Jak zrobić mleko migdałowe?

Zastanawiasz się jak przy pomocy swojej wyciskarki zrobić mleko migdałowe? Poniżej zamieszczamy dwa filmy, z których dowiesz się jak zrobić mleko migdałowe przy pomocy wyciskarki poziomej (na przykładzie Sany EUJ-707) i wyciskarki pionowej (na przykładzie Sany EUJ-808). Niezależnie od tego, jaką wyciskarkę posiadasz – w prawie każdej możesz zrobić pyszne mleko migdałowe.

Pamiętaj! Przed rozpoczęciem przyrządzania mleka migdałowego koniecznie namocz migdały w wodzie (namaczaj przez co najmniej 6 godzin)!

Mleko migdałowe przy pomocy wyciskarki typu poziomego

Patrz 14:20 minuta filmu:

Mleko migdałowej przy pomocy wyciskarki typu pionowego

Patrz 30:33 minuta filmu:

Jeszcze jedna uwaga…

Mleko migdałowe to nie jedyny rodzaj mleka, jaki możesz zrobić przy pomocy swojej wyciskarki. Możesz do tego użyć praktycznie dowolnego gatunku orzechów. Wypróbuj orzechy laskowe, nerkowca albo orzechy ziemne. Cała procedura przebiega tak samo.

Mleko orzechowe z wyciskarki

Opublikowany: 12. Luty 2016