Obalamy mity o wyciskarkach - część 1
W Internecie ciężko znaleźć w 100% rzetelne informacje – także na temat wyciskarek. W co wierzyć? Co jest prawdą, a co sprytnym chwytem marketingowym? Zebraliśmy kilka najczęściej pojawiających się mitów w dziedzinie wyciskarek do soków i postanowiliśmy je wyjaśnić. Oto część 1...
Wśród informacji na temat wyciskarek wiele można spotkać plotek, sprzecznych komunikatów, „kruczków” marketingowych, a nawet oszustw. Przesiewanie rzetelnych informacji jest nie lada sztuką, z którą osoby chcące dokonać zakupu muszą się zmierzyć.
Nikt nie lubi być oszukiwany, my również, dlatego zawsze staramy się udzielać uczciwych informacji, wyjaśniać i edukować. Dlatego też napisaliśmy ten artykuł, gdzie postaramy się rozwiać kilka wątpliwości, mitów, najczęściej pojawiających się na temat wyciskarek. Mamy nadzieję, że lektura pomoże Państwu ustrzec się przed nieprawdziwymi informacjami.
Artykuł dostępny jest w dwóch częściach – poniżej część 1, a część 2 opublikujemy wkrótce.
Moc wyciskarek
PRAWDA: Niewielkie różnice mocy różnice 150W-200W-240W nie mają znaczenia dla efektywności działania wyciskarki.
Jeżeli kupujemy urządzenie wysokoobrotowe (blender, sokowirówka, mikser), to moc jak najbardziej ma znaczenie, bo im niższa moc, tym wolniejsze obroty. Wyciskarki są jednak urządzeniami wolnoobrotowymi, gdzie wystarczy moc 150W. Niektórzy producenci, chcąc wyróżnić swoje wyciskarki, zastosowali w nich silniki o mocy 200W, a następni poszli o krok dalej – 240W. Mamy u siebie w ofercie wyciskarki z wszystkich tych przedziałów mocy i w praktyce widzimy, że nie ma to żadnego wpływu na efektywność wyciskania (prędkość przecież nadal pozostaje taka sama), ani na częstotliwość blokowania.
Prędkości wyciskarek
Zawartość Bisfenolu
Czas przechowywania
Mamy nadzieję, że artykuł okazał się przydatny. Jego 2 część opublikujemy już niedługo.