###message

Prosty sposób na oczyszczenie organizmu na wiosnę

Już niedługo wiosna. Warto pomyśleć o oczyszczeniu organizmu z pozimowych toksyn. Jeżeli posiadasz w swojej kuchni dowolny model wyciskarki do soków, możesz zafundować sobie naturalny detoks.

Burak

Pod koniec zimy, z początkiem wiosny, zewsząd usłyszeć można o różnego rodzaju dietach oczyszczających. Niektóre z nich polegają na spożywaniu określonych tylko składników, stosowaniu specjalnych tabletek, czy też przyjmowaniu "magicznych mikstur", które mają pomóc w odzyskaniu równowagi po zimowym okresie wzmożonego jedzenia i zmniejszonej aktywności fizycznej. Jeśli posiadasz w swojej kuchni dowolny model wyciskarki do soków, możesz zapomnieć o tych osobliwych pomysłach i zafundować sobie w pełni naturalny detoks.

Wszystkie świeżo wyciskane soki posiadają naturalne właściwości oczyszczające, zwłaszcza te z ciemniejszych owoców i warzyw. Generalnie zasada mówi, że im ciemniejszy surowiec (warzywo lub owoc), tym silniejsze jego działanie detoksykacyjne dla organizmu człowieka.

Sok z buraka to prawdziwe lekarstwo

Prawdziwym królem wśród warzyw o wspomnianej, jakże cennej właściwości, jest burak. Jako że posiada naprawdę silne działanie oczyszczające, powinno się go dawkować prawie jak lekarstwo, przynajmniej na początku jego stosowania. Zwłaszcza, jeżeli nie stosowałeś soku z buraka wcześniej w swojej codziennej diecie, zacznij powoli. Pij nie więcej niż 100 ml świeżo wyciśniętego soku z buraka dziennie, najlepiej wymieszanego z sokami z innych warzyw, np. marchwi, przygotowując mieszanki co najmniej 300 mililitrowe.

Sok z buraka

Na nieco późniejszym etapie możesz powoli zacząć zwiększać proporcje soku z buraka w swoich codziennych mieszankach. Jeżeli zaczniesz go spożywać zbyt dużo jak na swoje możliwości, zaczniesz doświadczać reakcji organizmu spowodowanych zbyt szybkim tempem oczyszczania. Należą do nich objawy takie jakie: pieczenie skóry, mdłości czy zawroty głowy. Powrócenie do sprawdzonej dawki 100 ml soku z buraków dziennie, spowoduje ustąpienie wymienionych objawów, po upływie pewnego czasu.

Właściwości zdrowotne soku z buraka

Poza silnymi właściwościami oczyszczającymi, sok z buraka posiada także inne, cenne walory zdrowotne:

  • znacząco wzmacnia układ odpornościowy,
  • wykazuje silne właściwości przeciwnowotworowe (jest zalecany podczas leczenia i zapobiegania nawrotom choroby nowotworowej, gdyż chroni ciało przed niszczącym oddziaływaniem chemio- i radioterapii),
  • powoduje obniżenie ciśnienia krwi, w szczególności gdy stosuje się go w połączeniu z wysokiej jakości, naturalnym miodem,
  • wspomaga produkcję krwi w organizmie,
  • przyczynia się do poprawy nastroju, co jest szczególnie ważne podczas pochmurnych, późno-zimowych dni!

Pamiętaj! Jeżeli cierpisz na schorzenia kamicy nerkowej, lub zaburzenia przemiany materii, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem detoksykacji sokiem z buraków. Szczególny umiar zachować powinni także diabetycy, ze względu na wysoką zawartość sacharozy w warzywie.

Sok z wyciskarki
Opublikowany: 8. Marzec 2016