###message

Pyszne przepisy z użyciem wyciskarki Sana - część 13

Oto kolejna część łatwych i smacznych przepisów, które możemy zrobić używając wyciskarki. Tym razem prawdziwe delicje! Pyszny sok - bomba witaminy C oraz aksamitna, naturalna panna cotta bez dodatku cukru. Tego trzeba spróbować...

Sok z pomarańczy i kiwi

Sok z wyciskarki - przygotowanie

Pyszny sok pełen witamin, wypity rano, doda nam energii na cały dzień.

Składniki:

  • 2 sztuki kiwi,
  • 4 małe czerwone pomarańcze,
  • 1 duża żółta pomarańcza.

Wykonanie:

Owoce myjemy, obieramy, kroimy na cząstki. Używając wyciskarki Sana, z założonym sitem z większymi otworami (nie używając sita zewnętrznego), przeciskamy wszystkie owoce, jeden po drugim. Sok mieszamy i wypijamy na świeżo.

Uzyskany sok nie jest klarowny, lecz z drobinkami miąższu, dzięki czemu zawiera błonnik. Pomarańcze, oprócz witaminy C, są źródłem beta-karotenu, witamin z grupy B oraz potasu, od którego zależy nasze ciśnienie krwi oraz rytm serca. Również kiwi dobrze wpływa na nasze ciśnienie – obniża je dlatego, że tak samo jak pomarańcza, jest źródłem potasu.

Ten sok to istna bomba potasowa i wspaniałe źródło witaminy C!

Sok z wyciskarki

Deser a’la panna cotta z mango

Panna cotta

Pyszny deser z dojrzałego mango i miękkiego tofu jedwabistego. Tofu jedwabiste, jak sama nazwa wskazuje, jest gładkie, miękkie i ma zupełnie inną strukturę niż zwykłe tofu. Można powiedzieć, że jego konsystencja jest taka, jak gęstego greckiego jogurtu. Można je kupić bez problemu, w sklepach orientalnych.

Składniki:

  • 1 dojrzałe mango,
  • 1 miękkie tofu jedwabiste (300 g),
  • 1 łyżeczka agar-agar.

Wykonanie:

Używając wyciskarki do soków Sana z założonym wkładem pełnym, przeciskamy mango i tofu jedwabiste. Mieszamy, wlewamy do garnka, podgrzewamy, dodajemy agar-agar - i cały czas mieszając - gotujemy 2 minuty. Masę wlewamy do miseczek, a następnie odstawiamy do ostygnięcia (agar bardzo szybko zastyga). Wyjmujemy z miseczek, i podajemy z owocami lub musem owocowym.
Panna cotta

O autorce przepisów:

Edysqa

O autorce przepisów:

Przepisy te przygotowane zostały przez naszą zaprzyjaźnioną specjalistkę zdrowej kuchni, wegankę oraz znakomitą blogerkę - Edytę, przy wykorzystaniu wyciskarki Sana. Więcej pysznych przepisów na www.cobylonaobiad.blox.pl.

Czytaj inne artykuły link

Opublikowany: 4. Marzec 2016