Rozwiązywanie problemów: „Dlaczego pierścień mocujący korpus roboczy tak ciężko się obraca?”

Jednym z pytań, które słyszymy od klientów to „Dlaczego pierścień mocujący korpus roboczy tak ciężko się obraca?”. Na szczęście odpowiedź i rozwiązanie kłopotu są bardzo proste. Dotyczy wyciskarek poziomych Omega 8006/8004, Sana EUJ-707/EUJ-606 i Vidia.

Niepokojący objaw

Pierścień mocujący

Masz wyciskarkę poziomą Omega 8006, Sana EUJ-707 lub Vidia? Z biegiem czasu zauważyłeś, że pierścień mocujący przezroczysty korpus roboczy do modułu napędowego obraca się z trudnością? Bez obaw, nie świadczy to o jego uszkodzeniu, tylko o zabrudzeniu, które można samemu usunąć.

Przyczyna

Pierścień mocujący ciężko się obraca, ponieważ niewielkie ilości soku dostały się za niego, z biegiem czasu zaczęły schnąć, tworząc kleistą substancję, utrudniającą ruch pierścienia. Przedostanie się soku w kierunku pierścienia mogło powstać na skutek wyciskania zbyt dużej porcji surowca na raz, zbyt szybkiego tempa podawania surowca albo zbyt często używania biegu wstecznego. Można tego uniknąć, wówczas problem ciężko-obracającego się pierścienia nie wystąpi. Wystarczy zwolnić tempo wyciskania – podawać mniejsze porcje, wolniejszym tempem. Ale to na przyszłość… Jeżeli problem wystąpił poniżej opisujemy jak go usunąć.

Rozwiązanie

Pierścień mocujący

Aby oczyścić resztki soku zgromadzone za pierścieniem mocującym, należy go zdemontować z modułu napędowego. W tym celu, należy odkręcić cztery śrubki znajdujące się wewnątrz pierścienia, na szarej wkładce, przy pomocy śrubokręta krzyżakowego. Po odkręceniu śrub, pierścień z wkładką powinny bez problemu odejść od modułu napędowego. W tym momencie dobrze jest zwrócić uwagę na stalową podkładkę pomiędzy pierścieniem, a szarą wkładką. Nie jest ona symetryczna i powinniśmy założyć ją z powrotem odpowiednią stroną. Wszystkie zdjęte elementy należy dokładnie umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia. Zanieczyszczony obszar modułu napędowego najlepiej oczyścić miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Po umyciu i starannym wysuszeniu elementów, można zamontować je z powrotem na swoje miejsce. Pamiętaj o właściwej kolejności: najpierw czarny pierścień, potem stalowa podkładka, a na końcu szara wkładka.

Pierścień mocujący powinien poruszać się bez żadnych oporów.

W razie trudności służymy pomocą – zadzwoń 42 252 96 60 lub napisz pl@eujuicers.com.

Opublikowany: 5. Marzec 2018