###message

Smakowite przepisy z wykorzystaniem wyciskarki Sana - część 1

Wielu naszych Klientów pyta nas o przepisy na soki i smakołyki, które mogliby przyrządzić używając swojej wyciskarki Sana. Wychodząc im naprzeciw publikujemy serię pysznych i łatwych do przyrządzenia przepisów...

Najprostsze placuszki marchewkowe

Placuszki marchewkowe - wykonanie

Dzięki wyciskarce Sana te placki są bardzo proste w przygotowaniu i co najważniejsze, są pyszne!

Składniki na 8 małych placków:

  • 3 marchewki,
  • 1 cebula,
  • 3 łyżki mąki,
  • 2 łyżki siemienia lnianego,
  • sól, pieprz,
  • olej kokosowy do smażenia.

Wykonanie:

Marchewkę i cebulę zmielić używając wyciskarki Sana z nakładką do mielenia i homogenizowania. Połączyć je z pozostałymi składnikami, można dodać również inne przyprawy modyfikując tym samym smak placków (np. dodając czosnek lub cynamon), dobrze wymieszać. Ręką formować małe, cienkie placki, nakładać je na rozgrzany olej kokosowy, smażyć przez kilka minut z każdej strony aż do zbrązowienia.

Placuszki marchewkowe

Sok pełen witaminy C

Sok pełen witaminy C

Pyszny, słodki sok, dostarczający mnóstwo witaminy C, dodatkowo kiwi zawiera luteinę – fitoskładnik zmniejszający ryzyko zachorowania na nowotwory, choroby serca czy oczu. Wszystkie składniki zawarte w tym prostym soku dostarczą energii i wzmocnią nasz organizm.

Składniki (na 2 szklaneczki soku):Sok pełen witaminy C

  • 4 sztuki kiwi,
  • ok. 20 dużych truskawek,
  • ok. 20 dużych winogron fioletowych (najlepiej bezpestkowych – inaczej trzeba wyjąć z nich pestki).

Wykonanie:

Używając wyciskarki Sana z nakładką o najdrobniejszych sitach, wycisnąć owoce powoli, wkładając pojedynczo, starając się nie dopychać gdyż są to owoce miękkie i zbyt duża ich ilość włożona do podajnika może powodować sytuację „zamulania” się wyciskarki (trzeba wtedy skorzystać z wstecznego biegu). Najlepiej wypić go od razu, jest wspaniały!

Sok pełen witaminy C

Edysqa

O autorce przepisów:

Przepisy te przygotowane zostały przez naszą zaprzyjaźnioną specjalistkę zdrowej kuchni, wegankę oraz znakomitą blogerkę - Edytę, przy wykorzystaniu wyciskarki Sana. Więcej pysznych przepisów na www.cobylonaobiad.blox.pl.

Czytaj inne artykuły link

Opublikowany: 9. Czerwiec 2015