###message

Smakowite przepisy z wykorzystaniem wyciskarki Sana - część 8

W 8 części serii smakowitych przepisów z wyciskarki Sana proponujemy – domowy makaron z dodatkiem curry oraz pyszny jesienny sok na zmęczenie...

Domowy makaron

Domowy makaron z wyciskarki Sana

Pyszny, domowy makaron, który wcale nie jest trudny do zrobienia, a zupa z nim będzie o wiele smaczniejsza niż z kupnym.

Składniki:

  • ½ szklanki mąki pszennej typ 500-550,
  • ½ szklanki mąki pszennej razowej,
  • ½ szklanki semoliny,
  • ½ szklanki mąki kukurydzianej,
  • 1 łyżeczka curry,
  • 3 łyżki oleju,
  • zimna woda (zużyłam ok 100-150 ml)

Wykonanie:

Przygotowanie - makaron z wyciskarki Sana

Mieszamy w misce suche składniki, dodajemy olej, mieszamy łyżką, powoli dolewamy wodę i mieszamy ręką wyrabiając przez kilka minut elastyczne twardawe ciasto. Wyrobioną kulkę ciasta owijamy folią i wstawiamy na minimum 30 minut do lodówki. Użyłam wyciskarki SANA z założonym pełnym stożkiem i końcówką do wyciskania makaronu, z ciasta odrywając po kawałku wielkości jajka, robiąc z niego w dłoniach wałek. Pod wyciskarkę podkładamy tacę posypaną mąką. Wkładamy ciasto do włączonej już wyciskarki, gdy zacznie wychodzić makaron, posypujemy go delikatnie od góry mąką, odcinamy nożem kawałki makronu. Postępujemy tak do wykorzystania całego ciasta, koniecznie posypując go mąką żeby się nie posklejał.

Gotowy makaron możemy podsuszyć lub od razu ugotować w dużej ilości wrzątku z solą.

Makaron z wyciskarki Sana

Jesienny sok na zmęczenie

Jesienny sok na zmęczenie

Odżywcza mieszanka skutecznie zwalcza uczucie zmęczenia. Burak stanowi bogate źródło żelaza, również fasola obfituje w ten minerał. Dodatkowo wzbogaca sok o witaminy z B1 i B2 odpowiedzialne za przetwarzanie węglowodanów, tłuszczów i białka. Dynia, dostarczając duże ilości kwasu jabłkowego, wpływa na poprawę absorpcji żelaza przez nasz organizm.

Składniki:

  • 3 podłużne buraki,
  • 1 mała dynia hokkaido,
  • 15 strączków zielonej fasoli szparagowej

Wykonanie:

Jesienny sok na zmęczenie

Buraki obieramy ze skóry, gdy potrzeba przekrawamy wzdłuż. Dynię przekrawamy na pół, wyjmujemy pestki, kroimy dynię na takie kawałki żeby weszła do wyciskarki (hokkaido nie potrzeba obierać, inne dynie tak). Z fasolki szparagowej odcinamy końcówki.

Używając wyciskarki SANA z nałożonym stożkiem z drobnym sitkiem wyciskamy na przemian warzywa. Po wyciśnięciu wymieszaj sok i wypij go bezpośrednio po przyrządzeniu.

Jesienny sok na zmęczenie

Edysqa

O autorce przepisów:

Przepisy te przygotowane zostały przez naszą zaprzyjaźnioną specjalistkę zdrowej kuchni, wegankę oraz znakomitą blogerkę - Edytę, przy wykorzystaniu wyciskarki Sana. Więcej pysznych przepisów na www.cobylonaobiad.blox.pl.

Czytaj inne artykuły link

Opublikowany: 31. Październik 2015