###message

Masz kaszel? Oto garść cennych porad.

Uporałeś się z przeziębieniem, ale nadal cierpisz na powracający suchy kaszel albo jego nagłe uporczywe ataki? Posiadasz wyciskarkę do soków? Oto naturalny sposób, który pomoże Ci skutecznie pożegnać się z kaszlem...

Sposób na kaszel

Badania wykazały, że ananasy posiadają nawet pięciokrotnie większą skuteczność w opanowywaniu kaszlu, niż zwykłe leki, bez recepty, dostępne w aptekach. Dostarczają ulgę do 5 razy szybciej. Jak to możliwe?

Ananasy zawierają w sobie silny enzym, zwany bromeliną, który posiada szereg właściwości:

  • rozcieńcza wydzielinę śluzową i działa jak środek wykrztuśny,
  • przynosi ulgę w stanach zapalnych i łagodzi opuchliznę błony śluzowej,
  • niszczy bakterie,
  • łagodzi podrażnienia gardła i przełyku,

Ananasy pomogą nie tylko z uporczywym kaszlem, ale także w walce z objawami zwykłego przeziębienia: katarem, zatkanym nosem, czy dreszczami. Przyspieszą czas leczenia, a dzięki wysokiej zawartości witaminy C, dostarczą niezbędnych składników w walce z chorobą.

Aby uzyskać skuteczniejsze działanie – spożywaj ananasa w postaci soku. Jest wówczas bardziej lekkostrawny (nie obciążasz organizmu nadmiarem włókna), a składniki odżywcze w nim zawarte są lepiej wchłaniane przez organizm. Z pomocą przyjdzie Twoja wyciskarka do soków. Możesz w niej łatwo wycisnąć sok z ananasa - samego, lub razem z innymi owocami i warzywami, które lubisz.

Ciekawymi, a zarazem wartościowymi dodatkami w walce z kaszlem i przeziębieniem, mogą być miód, cytryna, korzeń imbiru, sól, czy szczypta przyprawy chilli.

Wypijaj codziennie porcję soku z ananasa, do czasu, aż objawy chorobowe znikną. Przy tym pamiętaj o wypoczynku, pij dużo płynów i ciepło się ubieraj.

Pamiętaj! Należy unikać picia soku z ananasa w przypadku takich dolegliwości, jak wrzody żołądka, czy też przy schorzeniach wątroby i nerek. Niektórzy lekarze zalecają odstawienie soku z ananasa również w okresie ciąży.

Sok z ananasa
Opublikowany: 2. Marzec 2016