Soki z wyciskarki - warzywa i owoce dla Twojego dziecka w przyjaznej formie.

Świeże soki z wyciskarki to najlepszy sposób na zapewnienie swojemu dziecku odpowiedniej dawki witamin. Mamy proste rozwiązanie jak zachęcić do nich nawet największych niejadków...

Dzieci nie lubią warzyw

„Nie lubię bananów, a brukselka jest ohydna”. Jak często słyszysz coś takiego od swojej pociechy? Owoce są akceptowane, lecz próby dodania warzyw do posiłków są bardzo trudne. Mamy proste rozwiązanie jak zachęcić do nich nawet największych niejadków – spróbuj kolorowych i świeżych soków, pysznych musów oraz sorbetów prz z wyciskarki. Urozmaicą, a przede wszystkim wzbogacą dietę o całą gamę niezbędnych witamin, minerałów i dobroczynnych enzymów.

Według najnowszych badań 80% dzieci nie spożywa wystarczającej ilość warzy i owoców.
Zobacz jakie jest dzienne zapotrzebowanie na warzywa i owoce twojego dziecka:

 • Niemowlęta do pierwszego roku życia powinny przyjmować około 100g owoców i tyle samo warzyw w ciągu dnia. Codzienna porcja owoców i warzyw
 • Dla maluszków do 3 lat zalecane jest spożycie na poziomie 100-120g owoców oraz 100-180g warzyw dziennie, jako dwie osobne przekąski. 
 • Dzieci powyżej 3 lat powinny jeść dwie porcje owoców oraz 3 porcje warzyw każdego dnia. 

W celu zapewnienia odpowiedniej ilości składników odżywczych, powinno się dodawać owoce i warzywa jako część każdego posiłku. Jedno jabłko to zdecydowanie za mało.

Nie traktuj dziecka jak głupszego od siebie

Pierwszą rzeczą jaką próbuje dziecko po matczynym mleku są warzywa w nieciekawie wyglądającej formie papki bez smaku i właśnie dlatego dzieci ich nie znoszą.

Dlatego też Internet obfituje w porady jak ukryć owoce i warzywa w potrawie dla malucha. Pozwól jednak, że udzielimy Ci pewnej rady - nie staraj się być zbyt przebiegły. Jeśli nasza pociecha odkryje nasz przekręt, znienawidzi owoce i warzywa jeszcze bardziej, a my stracimy wiarygodność.

Nie zmuszaj dziecka do jedzenia owoców i warzyw – nie powinno robić tego na siłę, bo jego awersja będzie rosła. O wiele lepiej jest przedstawić to jako zadanie coś ciekawego, kolorowego i smaczniejszego.

Zabawa w wyciskanie witamin

Wyciskanie soku to zabawa

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni, a przygotowanie świeżych soków może być dla nich szczególnie atrakcyjne. Wrzucanie kawałków owoców i warzyw do wyciskarki i obserwowanie jak wypływa sok, to dla nich świetna zabawa. Mnóstwo kolorów razem w połączeniu ze świetnych smakiem i bez konieczności gryzienia także sprawia ogromną frajdę.

Co więcej, wysokiej jakości wyciskarki do soków jak Sana potrafią dużo więcej niż tylko wycisnąć sok. Dlatego przedstawiamy 3 interesujące przepisy, które możesz sprawdzić razem ze swoją pociechą.

Pina colada dla dzieci

 • 1/2 ananasa
 • 1 jabłko 
 • 2-3 łyżeczki mleka kokosowego 
 • 1 pomarańcza 
 • 1 banan 

Obierz ananasa, pomarańczę i banana. Pokrój wszystko na mniejsze kawałki i wrzuć do swojej wyciskarki. Kiedy napój jest gotowy, dodaj mleko kokosowe* i wymieszaj.

*Posiadacze wyciskarki pionowej np. Omegi VRT352F czy Sany EUJ-808 mogą wlać mleczko kokosowe bezpośrednio do wyciskarki w trakcie wyciskania – wystarczy uprzednio opuścić zatyczkę wylotu soku.

Arbuzowy sorbet z wyciskarki

Mrożony arbuz

 • 1/2 arbuza 
 • 1 porcja pokruszonego lodu pomarańczowego 

Po pierwsze przygotuj pokruszony lód pomarańczowy – wyciśnij sok z jednej dużej pomarańczy i zmieszaj go ze 100ml wody. Wstaw do zamrażarki na godzinę, a następnie zamieszaj i włóż z powrotem do zamrażarki na około 30 minut. Zamieszaj jeszcze raz i kruszony lód jest gotowy. Wyciśnij arbuza i zmieszaj sok z kruszonym lodem. I gotowe!

Bananowy drink z wyciskarki

Czekoladowe banany

 • 2 banany 
 • 1 pomarańcza 
 • 75ml jogurtu lub gałka lodów czekoladowych z niewielką ilością mleka 
 • starta czekolada 

Właściciele wyciskarki do soków Omega VRT albo Sana 808 mają duże ułatwienie – mogą oni dodać jogurt i czekoladę bezpośrednio do wyciskarki, aby zmieszać je z bananem i sokiem z pomarańczy przed rozlaniem do szklanek.
Jeśli masz inny typ wyciskarki postępuj według następujących kroków: Najpierw obierz banana i pomarańczę. Potem zmieszaj jogurt lub lody z sokiem pomarańczowym i bananem– możesz użyć do tego celu wkładu pełnego wyciskarki albo użyć blendera. Na koniec posyp czekoladą swój pyszny drink.

Pyszny sok z wyciskarki

Czytaj inne artykuły link

Opublikowany: 29. Maj 2019