Zielona, orzeźwiająca lemoniada

Przed nami kolejny upalny weekend. Polecamy coś na ochłodzenie – pyszną owocową lemoniadę, która wspaniale nawodni organizm i ugasi pragnienie.

Lemoniada ta jest znakomita do picia o poranku albo spożywania w ciągu upalnych dni. Jest pełna przeciwutleniaczy i ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn. Dostarcza naszemu ciału niezbędnej wody wraz z cennymi witaminami i minerałami.

Składniki (na szklankę 1litr):

  • 3 duże jędrne jabłka (najlepiej Ligol albo Granny Smith)
  • 3 cytryny
  • kilka-kilkanaście listków mięty
  • 600ml wody mineralnej (najlepiej gazowanej)
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Obierz cytryny, umyj jabłka i opłucz miętę. Pokrój owoce na ćwiartki. Wyciśnij sok używając swojej wyciskarki i sita o mniejszych otworach, do klarowniejszych soków (dostępne na przykład w wyciskarce Sana EUJ-707). Wyciskaj na przemian po kawałku jabłek, cytryn i po 2-3 listki mięty. Do uzyskanego soku dolej wody mineralnej i zamieszaj. Do wysokich szklanek wsyp kilka kostek lodu i zalej gotową lemoniadą. Smacznego!

Porada:

Jeżeli posiadasz wyciskarkę pionową z zatyczką wylotu soku (na przykład: Omega MMV702) , możesz całość wymieszać wewnątrz niej. Wówczas opuść zatyczkę na czas wyciskania, wyciśnij poszczególne składniki, a na końcu wlej wodę mineralną do wyciskarki i pozwól, aby popracowała przez kilkanaście sekund, mieszając całą lemoniadę. Unieś zatyczkę, aby przelać ją do szklanki z kostkami lodu.

20640-zelena-limonada
20640-zelena-limonada
Opublikowany: 3. Sierpień 2018