Co oznacza, że wyciskarka jest "dwuślimakowa"?
Nazwa wyciskarka „dwuślimakowa” pochodzi od jej konstrukcji. W przeciwieństwie od modeli typu jednoślimakowego, te posiadają dwa wałki ślimakowe, które miażdżą surowiec między sobą, by następnie przefiltrować go przez specjalne sito.
Plusy i minusy wyciskarki typu dwuślimakowego
Przede wszystkim należy podkreślić, że dwa wałki ślimakowe pozwalają wycisnąć więcej soku z jednostki surowca, niż wyciskarki do soków o jednym wałku ślimakowym. Jest to główna zaleta wyciskarek typu dwuślimakowego.
Z drugiej jednak strony ich składanie, obsługa i czyszczenie są bardziej skomplikowane i bywają kłopotliwe, co może zniechęcić osoby, które chcą wyciskać soki codziennie szybko, łatwo i bez wysiłku.
Wyciskanie soku za pomocą tego typu urządzeń przebiega wolniej, ponieważ mieszczą one na raz mniejszą objętość surowca. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do sokowirówki, nawet wyciskarka do soków typu jednoślimakowego może wydać Ci się nieco wolna. Z kolei wyciskanie soku przy pomocy modelu o dwóch wałkach ślimakowych przebiega jeszcze wolniej.
Należy również wspomnieć, że cena takiej wyciskarki jest znacznie wyższa niż modeli o pojedynczym wałku ślimakowych. Wynika to głównie z materiału jej wykonania – najlepsze dwuślimakowe wyciskarki do soków Angel są wykonane ze stali nierdzewnej, która niestety kosztuje.
Mimo tego wyciskarka Angel cieszy się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Wiele osób nazywa ją wręcz Rolls Royce’m wśród wyciskarek. Już nasze pierwsze przeprowadzone na niej testy, pozwoliły nam zrozumieć dlaczego – jej wydajność (dokładność wyciskania czyli uzysk soku z jednostki surowca) jest naprawdę imponująca. Jak dotąd żadna inna wyciskarka do soków nie jest w stanie jej dorównać. Angel wyciska 15-20% soku więcej niż wszystkie inne wyciskarki. A co najważniejsze, wyciśnięty sok jest znakomitej jakości, klarowny (bez mikrogrudek miąższu) i znakomity w smaku (nie jest gorzki ani cierpki).
Generalnie urządzenia tego typu bardzo sprawnie i szybko radzą sobie z wyciskaniem trawy pszenicznej, ziół i innych warzyw liściastych. Jeżeli planujesz wyciskać głównie „zielone koktajle” na bazie soków z warzyw liściowych, trawy pszenicznej czy ziół to wyciskarka do soków typu dwuślimakowego jest wprost dla Ciebie. Pozwoli Ci ona uzyskać bardzo wysoką wydajność (ilość soku z jednostki surowca) i nie namęczysz się przy wyciskaniu tego rodzaju surowca.
Dość duże wyzwanie stanowi natomiast wyciskanie miękkich owoców za pomocą tego typu wyciskarki. Surowiec pozostaje w urządzeniu dłuższy czas i wyciskanie go wymaga sporej cierpliwości. Na wyposażeniu dwuślimakowych modeli nie ma również sita o większych otworach (które występują w przypadku wyciskarek jednoślimakowych), ułatwiających wyciskanie miękkich surowców.
Dla kogo wyciskarka do soków o dwóch wałkach ślimakowych?
Wszystkie powyżej opisane cechy powodują, że wyciskarki do soków typu dwuślimakowego są zasadniczo wybierane przez dwie grupy osób – osoby, które stosują albo zamierzają stosować różnego rodzaju terapie, diety sokowe np. terapię dr Gersona (wówczas niezbędna jest wyciskarka, która wyciśnie absolutne maksimum wartości odżywczych z surowca) oraz osoby, które oczekują po urządzeniu najwyższej wydajności (chcą wycisnąć możliwie jak najwięcej soku z jednostki surowca, natomiast inne parametry są dla nich mniej istotne).
W pozostałych przypadkach – gdy poszukujesz urządzenia wygodnego, łatwego w obsłudze, wszechstronnego – wówczas polecamy bardziej wybór modeli typu jednoślimakowego, na przykład Sana EUJ-707, Omega VRT352F albo Sana EUJ-808.
W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt. Chętnie doradzimy, podpowiemy, podzielimy się naszym doświadczeniem. Zadzwoń 42 252 96 60 lub napisz pl@eujuicers.com.