###message

Jak poradzić sobie z poświątecznym spadkiem formy

Większość z nas w po Świętach i Nowym Roku czuje się przejedzona, ospała i w nie najlepszej formie. Mając wyciskarkę, można temu zaradzić. Oto kilka porad...

Wyciskarka sposób na Święta

Tony jedzenia i morze alkoholu, a do tego zła pogoda – wszystko razem sprawia, że w okresie po Świętach i Nowym Roku jesteśmy przejedzeni, ospali i z reguły nie czujemy się najlepiej.

Jeśli jednak masz wyciskarkę soku, możesz uczynić ten czas przyjemniejszym zarówno dla siebie jak i dla swoich bliskich!

Napój dla przejedzonych

Niemal wszyscy znamy to złe samopoczucie, jakie dopada nas po kilku dniach ciągłego jedzenia. Jeśli chcesz się go jak najszybciej pozbyć, wyciśnij marchewkę i imbir przy pomocy swojej wyciskarki i przygotuj sobie zdrowe remedium. Imbir to jeden z najlepszych składników pomagających Twojemu brzuchowi. Sok z wyciskarki - sposób na Święta

Składniki:

  • 4 marchewki
  • kawałek imbiru (o grubości 1-2 cm)

Dokładnie opłucz marchewki. Wkładaj je po kolei do swojej wyciskarki, a mniej więcej w połowie wyciskania dołóż plaster imbiru. I gotowe! Ciesz się zdrowym, a do tego pysznym napojem.

Wskazówka: Zamiast marchwi możesz też użyć melona.

Koktajl na przeziębienie

Sok z wyciskarki - sposób na przeziębienie

Nie ma znaczenia czy w Święta będzie padał śnieg czy też nie, zawsze przyda się coś na rozgrzewkę. Przygotujmy więc świeży sok z imbirem i cynamonem, które działają rozgrzewająco i są najlepsze w ochronie przed przeziębieniem.

Składniki:

  • 2 jabłka
  • 1 gruszka
  • kawałek imbiru (o grubości 2 cm)
  • Pół łyżeczki cynamonu

Wybierz twarde i soczyste, jabłka i gruszki. Jeśli wyciśniesz bardziej miękkie owoce, otrzymasz mus, który nie do końca nada się do naszego koktajlu. Pokrój owoce w ćwiartki i wyciskaj je w swojej wyciskarce na przemian, a w połowie wyciskania dołóż imbir. Kiedy sok będzie gotowy, wymieszaj go z cynamonem.

Lekarstwo na kaca

Sok z wyciskarki - sposób na kaca

Znakomita większość z nas świętuje Sylwestra przy lampce szampana lub innego alkoholu. Można łatwo przesadzić, co objawia się następnego dnia bólem głowy. Twoje ciało jest wówczas mocno odwodnione i potrzebuje dużo witaminy C i cukru. Te wszystkie składniki zawiera nasze całkowicie naturalne lekarstwo na kaca.

Składniki:

  • 4 pomarańcze
  • 1 grejpfrut
  • 2 kiwi

Obierz cytrusy i podziel je na cząstki. Kiwi dokładnie umyj i rozkrój na pół. Wyciśnij wszystko w swojej wyciskarce. Popijaj to smaczne lekarstwo do woli. Jeśli kac jest bardziej oporny, nie wahaj się i przygotuj kolejną porcję lekarstwa.

Czytaj inne artykuły link

Opublikowany: 18. Grudzień 2014