###message

Zimowe oczyszczanie organizmu z wyciskarką do soków

W prosty i smaczny sposób usuń ze swojego organizmu szkodliwe substancje przy pomocy świeżych soków owocowych i warzywnych, które przygotujesz przy pomocy dowolnej wyciskarki do soków.

Oczyść organizm sokami z wyciskarki

Wyciskarka a oczyszczanie organizmu

W prosty i smaczny sposób usuń ze swojego organizmu szkodliwe substancje przy pomocy świeżych soków owocowych i warzywnych, które przygotujesz przy pomocy dowolnej wyciskarki do soków.

Dzięki temu Twój żołądek i wątroba doznają ulgi po karnawałowym i świątecznym przejedzeniu a całe ciało zyska nową energię , pozbywając się toksyn.

Przy okazji możesz zgubisz kilka zbędnych kilogramów. Czy to nie brzmi wspaniale? Wystarczy, że korzystając ze swojej wyciskarki przygotujesz i wypijesz 2 świeże owocowe lub warzywne drinki dziennie, żeby poczuć różnice.

Nasza dieta niestety często obfituje w tłuste dania, słodkości, alkohol i tym podobne „smakołyki” – nie trzeba być dietetykiem, żeby zrozumieć, że nie jest to idealny model żywieniowy. Co więcej, twój organizm daje Ci o tym znać przez bóle brzucha, zmęczenie i odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Zatem Nowy Rok to najlepszy czas na rozpoczęcie detoksykacji , aby prawidłowo oczyścić organizm.

Detoks może być przyjemniejszy.

Soki z wyciskarki

Wielu ludzi myśli, że detoks oznacza coś okropnego jak picie hektolitrów gorzkiej herbaty i żucie dziwnych roślin. To wielkie nieporozumienie. Oczyszczenie organizmu może być osiągnięte w bardzo smaczny sposób – sokiem z wyciskarki.

Często popełnianym błędem jest nagłe rozpoczęcie oczyszczania bez żadnego przygotowania. W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy robić to powoli, pozwalając organizmowi przystosować się.

Oczyszczanie przy pomocy soków z owoców i warzyw sprawdza się świetnie i wspaniale smakuje. Wyciskarka do soków pozwala je wyciskać łatwo i szybko, dzięki czemu nasza oczyszczająca dieta nie zakłóci nam normalnego dnia.

Sekrety skutecznego detoksu.

Najlepszym źródłem antyoksydantów są niewątpliwie owoce i warzywa. Wyciskarka wyciska je najdokładniej, a co za tym idzie odzyskuje najwięcej przeciwutleniaczy, witamin, minerałów i enzymów. Żadne sztuczne suplementy nie zastąpią takiego soku.

Jak dobierać składniki na sok – pamiętaj o pewnej istotnej zasadzie: im wyciskany surowiec jest ciemniejszy, tym lepszych właściwości zdrowotnych soku możemy się spodziewać.

Przykłady szczególnie wartościowych warzyw i owoców:

Warzywa i owoce na zdrowie

  • Czerwona kapusta

  • Buraki

  • Winogrona

  • Jarmuż

  • Seler naciowy

  • Brokuły

  • Pomidory

Uzyskaj maksymalny efekt oczyszczania organizmu dzięki sokom z wyciskarki warzyw i owoców.

Na początek, wystarczy że zamienisz jedną przekąskę w ciągu dnia na 2 małe drinki owocowo-warzywne. Ale pamiętaj, że efekt będzie znacząco zmniejszony, jeśli na obiad lub kolacje zjesz hamburgera z frytkami i majonezem.

Podczas diety oczyszczającej powinieneś jeść lekkie potrawy, które wspomagają procesy oczyszczające.

Po pewnym czasie możesz spróbować przez jeden dzień pić wyłącznie soki. Taka operacja wywiera bardzo korzystny wpływ na organizm i daje mu potężną dawkę energii, lepszą niż najlepsze włoskie espresso.

Przez cały czas trwania detoksu dbaj o swój jadłospis – powinien być lekki i zawierać dużą ilość płynów! Możesz pić sok zamiast przekąski, a nawet zamiast kolacji.

Wyciskając soki przy pomocy wyciskarki masz mnóstwo możliwości. Bądź kreatywny i odkryj przeróżne ciekawe kombinacje warzyw i owoców, na przykład:

Chlorofilowa bomba

Kapusta na słodko

Pikantny czerwony buraczek

Wyciskarka do soków – najlepszy pomocnik w detoksie organizmu

Wyciskarka do soków

Jeśli chcesz mieć sok najwyższej jakości , z różnego rodzaju warzyw i owoców nie wyłączając warzyw korzeniowych i tzw. zieleniny, powinieneś wybrać do tego odpowiednią wyciskarkę wysokiej jakości.

Pamiętaj również o kwestiach łatwości mycie i obsługi. Niektóre wyciskarki do soków posiadają też funkcje dodatkowe, które pozwolą Ci przygotować inne lekkie dania w ramach diety oczyszczającej organizm.

Bez wątpienia najlepszym wyborem są poziome wyciskarki do soków, które to są bardzo uniwersalne i zdolne do wyciskania większości rodzajów owoców, warzyw a także ziół. Co najważniejsze razem z sokiem potrafią wycisnąć i zachowywać maksymalną ilość dobroczynnych składników. Większość z nich np. wyciskarka do soków Sana EUJ-707 czy Omega 8006 są także bardzo proste w myciu i obsłudze, więc nie marnujemy więc swojego cennego czasu i możemy poświęcić się ważniejszym sprawom.

Warto również wspomnieć, że sok wyciśnięty za pomocą wyciskarki do soków można przechowywać do 48godzin bez utraty wartości odżywczych. Daje to ten plus, że możemy wycisnąć większą porcję soku na cały dzień, zabrać ze sobą np. do pracy jako lunch i dzięki temu zachować ciągłość swojej diety.

Wyciskajmy więc soki i stawiajmy kolejne kroki na drodze do zdrowego stylu życia...

Czytaj inne artykuły

Opublikowany: 16. Styczeń 2015