###message

Obalamy mity o wyciskarkach - część 2

Nikt nie lubi być oszukiwany, my również, dlatego zawsze staramy się udzielać uczciwych informacji, wyjaśniać i edukować. Oto druga część naszego artykułu, w którym postaramy się rozwiać kilka wątpliwości, mitów, najczęściej pojawiających się na temat wyciskarek.

Artykuł dostępny jest w dwóch częściach – poniżej część 2, a część 1 dostępna jest tutaj.

Gwarancja a wyłączenia

Gwarancja a wyłączenia

MIT: Dożywotnia gwarancja na części wyciskarki X*.
 
Niektóre wyciskarki mają długi okres gwarancji na części, ale jak przychodzi pora reklamacji, wówczas może się okazać, że dana część nie jest objęta gwarancją. Mieliśmy kilku Klientów, którzy skarżyli się na przykład, że w ich poprzedniej wyciskarce, gwarancją nie było objęte….sito (w praktyce jedna z najbardziej „wrażliwych” na uszkodzenia części). Dlatego też zawsze warto doczytać warunki gwarancji przed zakupem i dowiedzieć się, jakie są wyłączenia.
 
PRAWDA: Gwarancja może być rekordowo długa, ale w praktyce nigdy z niej nie skorzystamy, jeżeli najważniejsze elementy robocze będą z niej wyłączone.
 
W wyciskarkach z naszej oferty gwarancją nie są objęte uszczelki i naczynia dołączone do wyciskarki, natomiast wszystkie elementy robocze: sito, wałek ślimakowy, korpus itp. jak najbardziej są.

Marka a kraj produkcji

Marka a kraj produkcji

MIT: Wyciskarka marki amerykańskiej, jest na pewno produkowana w Ameryce.
 
Należy zwrócić uwagę, że często kraj pochodzenia marki, nie idzie w parze z krajem produkcji. Widać to dobrze na przykładzie np. telefonów – amerykańska marka Apple, swoją produkcję lokuje w Chinach i Tajwanie. To samo ma miejsce w branży wyciskarek.
 
PRAWDA: Niektóre wyciskarki marki np. japońskiej, czy amerykańskiej, w rzeczywistości produkowane są także w Chinach.
 
Dlatego też ważne jest, aby nie mylić kraju pochodzenia marki, z krajem produkcji danego modelu wyciskarki – a niekiedy bywa, że sprzedawcy mieszają te dwie kwestie. Najlepiej zawsze sprawdzić (np. na tabliczce znamionowej), gdzie rzeczywiście dany model jest produkowany – wówczas mamy pewność, że produkt koreański, czy amerykański, taki rzeczywiście jest.

Która wyciskarka wyciska najzdrowszy sok?

Zawartość witamin

Która wyciskarka wyciska najwięcej witamin, enzymów i minerałów? Odpowiedź jest prosta – ta, która wyciska najwięcej soku. Na dzień dzisiejszy, spośród wszystkich znanych nam modeli wyciskarek, w tej kwestii wygrywa wyciskarka Angel. Przy czym należy tu podkreślić, że nie jest to wyciskarka idealna – także ma swoje minusy.
 
PRAWDA: Jeżeli chodzi o pozostałe modele wyciskarek, to porównując wyłącznie modele z tzw. „górnej półki”, produkowane w Korei Południowej, nie ma między nimi istotnych różnic w ilości wyciskanego soku, a co za tym idzie ilości wydobytych składników odżywczych.
 
Każdy model ma swoje gatunki warzyw, owoców i ziół, w których jest „lepszy” i „gorszy”. Dlatego też nie można wśród nich jednoznacznie wytypować absolutnego faworyta, ani wielkiego przegranego.

Najdłuższy, największy, najcięższy – czyli, czy rozmiar rzeczywiście ma znaczenie?

Rozmiary

MIT: Wyciskarka o dłuższym wałku (sicie/korpusie/jakiejkolwiek innej części) wyciska więcej soku.
 
PRAWDA: Nie ma bezpośredniej zależności między rozmiarem, czy wagą, jakiegokolwiek elementu wyciskarek do soków, a jej efektywnością.
 
W niektórych reklamach można znaleźć slogany takie jak: „Ma najdłuższy wałek ślimakowy”, „Ma największe sito”, „Ma najcięższy silnik” i wiele podobnych. Nie dajcie się temu zwieść. To, że wyciskarka ma największy wałek ślimakowy, czy sito, czy jakąkolwiek inną część, o niczym nie świadczy. Nie oznacza to, że będzie ona wyciskać lepiej/dokładniej/szybciej/klarowniej. Parametry te wyznacza cała konstrukcja modułu wyciskającego i silnika – i bynajmniej nie chodzi o ich rozmiar, czy wagę. Mieliśmy w przeszłości w ofercie kilka modeli wyciskarek o większej powierzchni sita, dłuższym wałku ślimakowych – wcale nie wyróżniały się efektywniejszym wyciskaniem soku, wręcz przeciwnie.

Wyciskarka BEZ stali nierdzewnej

Stal nierdzewna

MIT: Wyciskarka X nie zawiera stali nierdzewnej.
 
Czasami Klienci pytają o wyciskarkę, która nie zawierałaby w swojej konstrukcji stali nierdzewnej. Chociaż na pierwszy rzut oka niektóre wyciskarki wydają się być wolne od tego metalu, to jednak tak nie jest.
 
PRAWDA: Na dzień dzisiejszy nie ma wysokiej klasy wyciskarki, która byłaby pozbawiona stali nierdzewnej w swojej konstrukcji.
 
Najczęściej elementem wykonanym ze stali nierdzewnej jest sito. Jest to część perforowana, która narażona jest na duże obciążenie (przez nią odfiltrowany jest sok), dlatego z troski o jej niezawodność, wykonuje się ją ze stali.

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się przydatny. Jego 1 część możesz przeczytać tutaj.

Opublikowany: 1. Wrzesień 2017